• Telefon : 0 (224) 244 90 72 - E-mail : info@tulipa.com.tr

Hakkımızda

1993 Yılında Bursa da kurulmuş olan TULİPA halen bölgesinde sayılı peyzaj firmalarından biri olarak faaliyet göstermektedir.

Tulipa’nın ana iş konusu bahçe peyzaj uygulaması,tanzim,bakımı ve tam otomatik sulama sistemlerinin kurulması olmakla birlikte,Bursa ilinin Mudanya yolu üzerinde kurulu, doğanın tüm renklerini barındıran satış ve yönetim merkezinde,toptan ve perakende dış mekan süs bitkisi mevsimlik çiçek satışı da yapmaktadır.Bahçe tanzim ve uygulama üzerinde büyük bir titizlikle çalışan, tamamen profesyonellerden kurulu kadro peyzaj mimarı,ziraat mühendisi,teknisyen ve teknikerlerden oluşmaktadır.

Tulipa;çim tohumunda kaliteye önem verdiğinden dolayı çim tohumunda tamamen ithal ve kaliteli tohumları seçmekte kullanmakta ve müşterilerine önermektedir.

Tulipa Peyzaj, Ülkenin bu konuda önde gelen ithalatçı firması ADVANTA’nın tüm ürünlerinin bayiliğini yürütmektedir, ayrıca Dünya’nın çim biçme makineleri üreticilerinden pek çoğunun da bayiliğini üstlenmiştir.Tarım ilaçları bayiliğinde ise çeşitli ürün ve yeterli stoklarla çiftçinin yanında olduğu kadar, Kentimizdeki pek çok fabrika ve villa sahiplerinin bu konudaki ihtiyaçlarına cevap vermekle birlikte tüm müşterilerine teknik bilgileri de vermektedir.(Bahçe bakımı,Bitki bakımı,İlaçlamalar,Budamalar,vb.)

Tulipa peyzaj, aracı firma kullanmadan 2005 yılı itibari ile İtalya’dan 1. Kalitede dış mekan süs bitkisi ithalatına başlamış, Türkiye genelinde dağıtımını ve satışını yapmaktadır.2007 Yılında, Hollanda, Belçika, Macaristan ve Almanya gibi ülkeler ile de sipariş üzerine çalışmaya başlamıştır.

Tulipa peyzaj 17.000 Metrekare alanda dış mekan süs bitkisi üretmekte ve kendisine bağlı üreticilerden talebi karşılamakta ayrıca mevsimlikçiçek üretim tesisinde 2500 Metrekare kapalı alanda üretim yapmaktadır.

Tulipa;Peyzaj projelendirme, uygulama, Otomatik sulama sistemi kurulumunda fidanlık ve mevsimlik çiçek üretiminde Bursa ili merkez olmaküzere faaliyetlerine devam etmektedir.

Tulipa Peyzaj; Bahçe toprağı,elenmiş fumige edilmiş hayvan gübresi, Yerli ve ithal torf satışı da yapmaktadır.Çim ekiminde kullanılan kapak harcı hazırlanıp satışını kapalı ambalaj ve açık olarak ta yapmaktadır.